Όχι πες μου, δεν απολαμβάνεις το φαγητό μετά την θάλασσα, με την αλμύρα πάνω σου και με κρύα μπύρα στο χέρι, περισσότερο απ οτιδήποτε άλλο το καλοκαίρι;
Κάνε μπανάκι στην παραλία Καλαμάκι Πηλίου ή σε μια από τις κοντινές παραλίες και αμέσως μετά επισκέψου την πλατεία του χωριού που απέχει μόλις 10 λεπτά από τις Μηλιές και τον “Κρυμμένο Παράδεισο” που θα βρεις την Εύα και τον Θανάση.
Ο Θανάσης θα έχει για εσένα φρέσκα ψαράκια που θα έχει ψαρέψει την ίδια ημέρα, ενώ η Εύα από νωρίς το πρωί θα έχει ξεκινήσει τις ετοιμασίες φτιάχνοντας πιτούλες (η σκοπελίτικη όλα τα λεφτά) και δεκάδες παραδοσιακά και καλοκαιρινά μαγειρευτά φαγητά!
Εννοείται θα βρείτε όλα τα ψητά της ώρας, συνοδευόμενα από χειροποίητη πατατούλα κομμένη στο χέρι, αλλά και το γνωστό τρίπτυχο σουβλάκι, με 3ων ειδών κρέατα για εσένα που δεν ξέρεις τι να διαλέξεις!!!!
Μαμαδίστικο, νόστιμο φαγητό, κάτω από τον καταπράσινο πλάτανο με θέα το απόλυτο γαλάζιο!
Τώρα ξέρεις που θα πας μετά την θάλασσα για φαγητό, για να απολαύσεις το καλοκαίρι σου στο έπακρον, όσο τα παιδιά σου παίζουν με ασφάλεια στην τεράστια πλατεία!
Καλή σας απόλαυση!
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος10.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος9.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος8.jpg?resize=716%2C960&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος7.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος5.jpg?resize=716%2C960&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος3.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος2.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2020/08/παραδεισος.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ11.jpg?resize=498%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ10.jpg?resize=595%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ9.jpg?resize=1024%2C498&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ8.jpg?resize=1024%2C498&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ6.jpg?resize=498%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ5.jpg?resize=1024%2C498&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ4.jpg?resize=1024%2C498&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ3.jpg?resize=1024%2C498&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2021/06/παρ2.jpg?resize=498%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε11.jpg?resize=878%2C395&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε10.jpg?resize=461%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε9.jpg?resize=720%2C713&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε8.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε7.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε6.jpg?resize=1024%2C461&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε5.jpg?resize=461%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε4.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2023/06/κρυμμε3.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)