Ζωντανή ιστορία, των συνηθειών και της καθημερινότητας των περασμένων γενιών, αποτελεί το παντοπωλείο που λειτουργεί ο κ.Κουτσιφέλης, στην Πλατεία της Αργαλαστής.
Με την σημερινή του μορφή υπάρχει από το 1945, ενώ δημιουργήθηκε το 1930 και λειτούργησε και ως παντοπωλείο και ως καφενείο.
Μέσα κανείς θα γνωρίσει τον τρόπο που ψώνιζαν οι παπούδες και οι γιαγιάδες μας και αξίζει να το επισκεφθεί κανείς, για να θυμηθεί ή για να μάθει….
Ουσιαστικά πρόκειται για ένα “μουσείο” που πρέπει να βρεθούνε εκεί τα παιδιά μας, για να μάθουν, για να ακούσουν ιστορίες, για να κατανοήσουν πόσο άλλαξε ο κόσμος…
Ευχαριστούμε την κυρία Διανελλάκη για το φωτογραφικό υλικό που μοιράστηκε, αλλά και τον κ.Κουτσιφέλη που κρατά ζωντανή την παράδοση, στηρίζοντας μέχρι και σήμερα τα τοπικά προϊόντα.
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα18.jpg?resize=782%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα17.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα16.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα15.jpg?resize=907%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα14.jpg?resize=907%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα13.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα11.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα10.jpg?resize=875%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα9.jpg?resize=828%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα8.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα7.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα6.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα5.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα4.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα3.jpg?resize=1024%2C719&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα2.jpg?resize=829%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2024/02/μπακα.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)