Έχοντας φτάσει το καλοκαίρι και πριν μπούμε στην νέα σεζόν, η οδός Γκλαβάνη, μετρά δύο απώλειες. Αξίζει να σημειωθεί πως και οι δυο προέρχονται από τον χώρο της εστίασης.
Ανεβαίνοντας την Γκλαβάνη προς τον Άγιο Νικόλαο, η πρώτη απώλεια που καταγράφεται είναι αυτή του Sicily Cafe, ενώ συνεχίζοντας και ανεβαίνοντας, στην συμβολή της Γκλαβάνη με την Τάκη Οικονομάκη, μας αποχαιρέτησε και το γωνιακό πέτρινο καφέ-μπαρ, που η αλήθεια είναι ότι μας χάρισε όμορφα βράδια, με ωραία ποτά και ακόμα πιο ωραίες μουσικές.
Ας ελπίσουμε ότι η νέα σεζόν, θα τα βρει ξανά ανοιχτά, με νέα και πρωτότυπα concept που θα μας ενθουσιάσουν.
![](https://i0.wp.com/volonakinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/πετ.jpg?fit=1024%2C768&ssl=1)